ელემენტ ჰოლდინგი მენტორინგის პროგრამაში ერთვება
„ელემენტ ჰოლდინგი“ უერთდება „ინფრასტრუქტურის მშენებელთა ასოციაციის“ ინიციატივას, რომელიც რეგიონებში მოქმედი სამშენებლო მასალების მწარმოებელთა გაძლიერებას ისახავს მიზნად. პროექტი მენტორინგის პროცესის საშუალებით, კომპანიების საჭიროებების გამოვლენასა და მათ უზრუნველყოფას გულისხმობს.
„ვფიქრობ, ჩვენ ხელთ არსებული ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარება პროექტში ჩართული კომპანიებისთვის სასარგებლო და, რაც მთავარია, შედეგის მომტანი იქნება. ქართული სამშენებლო სექტორის გამოწვევები, მათი დაძლევის საშუალებები, რისკების იდენტიფიცირება და მათი სწორი მართვა, თანამედროვე მენეჯმენტ სისტემა – მენტორინგის პროგრამით ბენეფიციარ კომპანიებს ამ და სხვა არაერთ სტრატეგიულად მნიშვნელოვან საკითხზე მივაწოდებთ ინფორმაციას. აღსანიშნავია, რომ პროექტი თავისი შინაარსით ზუსტად პასუხობს „ელემენტ ჰოლდინგის“ მიზანს – წვლილი შეიტანოს ქართული სამშენებლო სექტორისა და ქვეყნის ეკონომიკის მდგრად განვითარებაში“,- განმარტავს „ელემენტ ჰოლდინგის“ აღმასრულებელი დირექტორი ზაქრო ებელაშვილი.
პროგრამა ხორციელდება „შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SDC) მიერ დაფინანსებული რეგიონებში მცირე და საშუალო საწარმოების განვითარების პროექტის (RSMEDP) ხელშეწყობით. RSMEDP პროექტი მიზნად ისახავს საქართველოს რეგიონებში დასაქმებისა და შემოსავლების გაზრდას, შვეიცარიის თანამშრომლობის, 2022-2025 წლების სამხრეთ კავკასიის რეგიონის პროგრამის შესაბამისად.

Element Holding is joining in the mentoring program
“Element Holding” joins the initiative of “Infrastructure Construction Companies Association”, which aims to empower the manufacturers of construction materials operating in the regions. The project involves identifying the needs of companies and providing them through the mentoring process.
“I believe that sharing our knowledge and experience will be useful and, most importantly, fruitful for the companies involved in the project. Challenges of the Georgian construction sector, means of overcoming them, identification of risks and their correct management, modern management system – through the mentoring program, we will provide information on these and other strategically important issues to the beneficiary companies. It should be noted that the content of the project precisely responds to the goal of Element Holding – to contribute to the sustainable development of the Georgian construction sector and the country’s economy”, – mentions Zakro Eblashvili, CEO of Element Holding.
The program is implemented with the support of the Rural Small and Medium-Sized Enterprises Development Project (RSMEDP) funded by the Swiss Agency for Development Cooperation (SDC). The RSMEDP project aims to increase employment and income in the regions of Georgia, in accordance with the 2022-2025 South Caucasus region program of Swiss cooperation.