სამშენებლო სექტორის განვითარების ხელშეწყობის მიზნით, “ელემენტ ჰოლდინგი” „ინფრასტრუქტურის მშენებელთა ასოციაციას” წევრი გახდა.
მხარეები ითანამშრომლებენ ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხების მიმართულებით, როგორებიცაა სფეროში მიმდინარე რეფორმები, სტანდარტები და დარგისთვის საჭირო ინიციატივების იდენტიფიცირება.
ამჟამად, “ელემენტ ჰოლდინგი” და „ინფრასტრუქტურის მშენებელთა“ ასოციაცია, USAID-ის ეკონომიკური მმართველობის ფარგლებში, სექტორისთვის სტრატეგიულად მნიშვნელოვან პროექტს ახორციელებს. პროცესის მიზანია სამშენებლო სფერო მომზადებული დახვდეს ახალ სტანდარტებს – ევროკოდების სახით.

To promote the development of the construction sector, Element Holding has become a member of the Infrastructure Construction Companies Association (ICCA).
The parties will cooperate on important issues like ongoing reforms, standards, and identifying initiatives needed in this area.
Today, Element Holding and Infrastructure Construction Companies Association under the USAID Economic Department is working on a project of strategic importance for the industry. The goal of this process is to prepare the construction sector for new standards – in the form of Eurocodes.